اسراییل و شناخت فرهنگ صهیونیسم

موضوع مورد مطالعه این وبلاگ صهیونیسم است

اسراییل و شناخت فرهنگ صهیونیسم

موضوع مورد مطالعه این وبلاگ صهیونیسم است

متاسفانه کتابهای اسراییل مریض هستند. مردمی که با اندیشه های غلط پرورش می یابند تصمیم های اشتباه می گیرند. من سعی می کنم روی این وبلاگ بیشتر ترجمه کنم. صهیونیسم باید برچیده شود

ترجمه کتاب ובחרת בחיים صفحه 19

دوشنبه, ۲۵ تیر ۱۳۹۷، ۰۲:۵۷ ب.ظ

صفحه 19

آبی برای دو نفر

پیش روی شما شرحی است که دارای مشکل اخلاقی است. آنرا بخوانید و به پرسش های پس از آن پاسخ دهید.

الف. سفری در صحرای یهودا

در یک روز گرم تابستان دو جوان سوار بر جیپ به صحرای یهودا رفتند. درمیانه سفر خرابی ای در جیپ اتفاق افتاد. درحالیکه به شدت تحت تاثیر قرار گرفته بوند تصمیم گرفتند جیپ را درست کنند. آنها به بهترین نحوی که می توانستند سعی کردند، ولی بعد از تلاشهای زیاد متوجه شدند که نمی توانند آنرا درست کنند.

جیپ گیر کرده بود، و دو دوست کنار بیابان مانده بودند، در گرمای سوزان. دور از هر وادی. آنها به این نتیجه رسیدند که ماشین را بگذارند و دنبال قریه ای بگردند.

بعد از پیاده روی چند ساعته آبی که برایشان ماند بسیار کم بود.آنها به دنبال نشانه های یک قریه می گشتند. آنها به راه خود ادامه دادند تا اینکه به علامتی رسیدند که روی آن نام یک قریه بود.برای اینکه به قریه برسند هنوز باید بیست کیلومتر راه می رفتند. یکی از آنها هیچ آبی نداشت . و برای دوستش فقط کمی آب مانده بود.درحالیکه خسته شده بودند و بدن هاشان خشک شده بود و از آفتاب سوزان سوخته بودند، دو نفر به راه رفتن ادامه دادند. آنها امیدوار بودند به یک چشمه آب برسند، یا حداقل گیاهان بیابانی که به حال آنها فایده ای ندارد. هردوی آنها آب  را نمی خوردند.

آنها متوجه شدند که اگر آب را بین خودشان تقسیم کنند ، و هر کدام از آنها کمی بنوشند، هیچکدام از آنها زنده به قریه ای که در آن نزدیکی بود نمی رسند.ولی اگر یکی از آنها همه آب را بنوشد، شانس این را دارد که زنده و سلامت به قریه برسد.

پرسش ها

1.       کسی که آب داشت چه کارهایی می توانست بکند؟

2.       به نظر شما کسی که آب داشت باید چه رفتاری می کرد؟ نظر خود را توضیح دهید.

3.       بین چند ارزش یا بین چند منافع در این واقعه تضاد وجود دارد؟

4.       بعد از تفکر و بحث درباره مشکل: درباره چند دلیل قبل از آن نیاندیشیده بودید؟ آیا دلیل اضافی باعث تغییر نظر شما شد؟

مشکلی که هم اکنون به آن پرداختید به دو شرط برقرار است ری آکیوا1 و بن پتورا2 که در باریتا در تلمود بابلی آورده شده است.

1.רי עקיבא

2.בן פטורא

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی