اسراییل و شناخت فرهنگ صهیونیسم

موضوع مورد مطالعه این وبلاگ صهیونیسم است

اسراییل و شناخت فرهنگ صهیونیسم

موضوع مورد مطالعه این وبلاگ صهیونیسم است

متاسفانه کتابهای اسراییل مریض هستند. مردمی که با اندیشه های غلط پرورش می یابند تصمیم های اشتباه می گیرند. من سعی می کنم روی این وبلاگ بیشتر ترجمه کنم. صهیونیسم باید برچیده شود

صفحه 29

در مقابل شما اختلافاتی است که بین فیلسوف های یونانی ایجاد شده است. طرفداران ارسطو ومخالفان آنها:

مرد عادلی که کشتی او در کنار دریا غرق شده چه کار می کند. و او می بیند که دوستش که ناتوان تر از او است به یک تخته چسبیده است و شاهدی نیست (کسانی که واقعه را می بینند)

موضع کتون فیلسوف استوآرتر قرن 2 میلادی : آیا کسی حق دارد که تخته را از دست دومی در بیاورد؟پاسخ منفی اینکار اشتباه است

کتون سوال دومی را مطرح می کند: دو نفری که در حال غرق شدن هستند و به یک تخته چسبیده اند باید چه کار کنند و هردوی آنها باهوش هستند. مردی که زندگی اش برای خودشان یا برای دولت کم ارزش تر است باید جان خودش را قربانی کند.

کارنیس فیلسوفی خروج کننده است که ضد نگرش استوارترها نظر داد.او گفت: اگر مرد دانا است ، بعد از همه اینها باید مرد دیگر را از روی تخته حذف کند. و اگر چنین نکند مرگ را انتخاب کرده است . بنابراین این درست است که مرد عادل است اما احمق است.

بنابر گفته پینس، سالها نیاز است تا راه آماده شود، بین تفکر اسراییلی تا تفکر ملت های دیگر، سازمان بیالیک ،صفحه 9 و 10

استوآ

اسکولا(اسکولا = یک روش آموزش معلم یا مدرسه یا فیلسوف است ؛که [دانش آموختگان]به وسیله آن شناخته می شوند یا تحت تاثیر آن قرار می گیرند)

استوآتر توسط زنون از کیتون تاسیس شد(264-336 قبل از میلاد مسیح ) و تا میانه قرن سوم میلادی وجود داشت. پیروان استواتر ساده زیستی و زندگی طبیعی را ترویج می کردند در طبیعت و براساس طبیعت.آنها مردم را دعوت میکردند تا از قراردادها و آداب اجتماعی آموزش و پرورش و مراسم ها فاصله بگیرند. قبل از استوآتر آدمی که براساس طبیعت زندگی می کرد می توانست به صلح و بی تفاوتی برسد. او به آرامش می رسید و از غم رهایی می یافت. این آدم  به دانستن حکمت و فضیلت روی می آورد.

در مرکز مفهوم استوآتر عشق به انسان وجود داشت. دانشجویان استوآتر همه انسانها را مثل اعضای یک بدن مشترک می دیدند و شهروندان این جهان.

قسمت اول آب برای دونفر ، چه کسی مقدم است


نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی