اسراییل و شناخت فرهنگ صهیونیسم

موضوع مورد مطالعه این وبلاگ صهیونیسم است

اسراییل و شناخت فرهنگ صهیونیسم

موضوع مورد مطالعه این وبلاگ صهیونیسم است

متاسفانه کتابهای اسراییل مریض هستند. مردمی که با اندیشه های غلط پرورش می یابند تصمیم های اشتباه می گیرند. من سعی می کنم روی این وبلاگ بیشتر ترجمه کنم. صهیونیسم باید برچیده شود

صفحه 30

وضعیت شرح داده شده در منابع یونانی چه شباهتی با داستان آب برای دو نفر دارد (تلمود بابلی ، باوا دو نکته را  ارائه می کند ס"ב ע"א) تفاوتهای بین دو وضعیت چیست ؟

جدول موضوعات را برای موضوعات بین کتون (استوآتر) وکارنیس تکمیل کنید

 

کتون

کارنیس

آیا مجاز است که ضعیف را هل بدهیم؟

 

 

زندگی چه کسی مقدم است ؟

 

 

 

الف .نظر کیتون و کارنیس را با نظر بن پتورا و رابی آکیوا مقایسه کنید

ب. آیا قاعده ای که رابی آکیوا مطرح کرد که زندگی تو مقدم بر زندگی دوستت است ، به قوی اجازه می دهد تا ضعیف را از روی تخته کنار بزند همانطور که نظر کارنیس است ؟ به چه سبب؟

فیلسوف عربی از متعلق به قرن دهم ابو بکر رازی نظر استوآتر را پذیرفت او مسئله مشابهی را که در بریتا گفته شده مطرح کرد .

"...یا داستان دو نفر که به بیابان خشکی رسیدند که در آن آب نبود. و یکی از آنها مقداری آب داشت که فقط برای نجات او کافی بود و برای دوستش کافی نبود ، از بین آنها یکی باید آب را میخورد. در چنین مواقعی شما برای مردم مفیدتر هستید.

4.

دلائلی برای همبستگی با ابوبکر رازی بیان کنید یا با نظر او مخالفت کنید. چه دلائلی موافق با وی میشود بیان کرد و چند دلیل بر ضد او ؟

5.

نامه ای در جواب ابوبکر رازی بنویسید و نظر خود را درباره این  موضوع به او بگویید.شما می توانید نظر خود را براساس نظر رابی آکیوا یا بن پتورا توجیه کنید.

6.

آیا شما هنوز هم فردی را که برای اجتماع سودمند تر است را به کسی که کمتر سود به جامعه می رساند ترجیح می دهید؟ یک رویداد را نشان دهید که آنها بر اساس الویت در آن ظاهر می شوند.

7.

جنبش های زیرزمینی که در زمان عملیات های نجات در دوره هولوکاست درگیر بودند گاهی شخصی را فقط به این دلیل که دارای توانایی نوشتن بود نجات می دادند

الف به نظر شما چرا؟

ب نظر شما درباره این معیار چیست (توانایی نوشتن) که بر اساس آن شخصی را برای نجات دادن انتخاب کنند؟

 


نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی