اسراییل و شناخت فرهنگ صهیونیسم

موضوع مورد مطالعه این وبلاگ صهیونیسم است

اسراییل و شناخت فرهنگ صهیونیسم

موضوع مورد مطالعه این وبلاگ صهیونیسم است

متاسفانه کتابهای اسراییل مریض هستند. مردمی که با اندیشه های غلط پرورش می یابند تصمیم های اشتباه می گیرند. من سعی می کنم روی این وبلاگ بیشتر ترجمه کنم. صهیونیسم باید برچیده شود

صفحه 31

توزیع منابع زندگی –سوالات و پاسخ ها

سوالات و پاسخ ها

ادبیات رابینی (رابین یعنی عالم یهودی) که در آن طی مکاتباتی به سوالهای پرسیده شده درباره هالاخا و زندگی پاسخ های حکمت آمیز داده شده است .ادبیات پاسخگویی (به وسیله نامه) در دوره یشیووت از خردمندان (گئونیم)( در اوایل قرن 7 میلادی ) به وجود آمد که بیشتر به دلیل دوری افراد از مراکز تعلیم تورات به وقوع پیوست. ولی این روش تا وقتی که (علما) دوباره منصوب شوند ادامه یافت. بعد از آن این سوالات و جوابها در کتاب جمع آوری شده است. و تا امروز بیش از 3000 کتاب پاسخگویی منتشر شده است . که یک منبع مهم از دستورات هالاخا است . که باعث توسعه قوانین یهودی برای مطالعه تاریخ مردم اسراییل است.

مسئله یودرنت(انجمن یهودیان بخصوص در زمان جنگ جهانی دوم) – رویدادی از دوران هولوکاست

نیاز وحشتناک انتخاب "چه کسی زنده بماند و چه کسی بمیرد" با تمام خشونتش در زمان هولوکاست مطرح شد. در آنزمان یهودیان مجبور بودند وظایفی را در شورای مخصوصی که توسط نازی ها تعیین شده بود به انجام برسانند--  یودرنت (=انجمن یهودی).تا در اداره گتو ها کمک کنند و یهودیان را برای از بین بردنشان به اردوگاههای مرگ بیاورند. بعضی اوقات که نازیها عجله نداشتند یا نمی توانستند شهر کاملی را یکباره نابود کنند، آنها سهمیه ای را تعیین می کردند و اعضای انجمن یهودی باید آن را اعمال می کردند یعنی باید تصمیم می گرفتند چه کسانی فرستاده شوند.

اعضای یودرنت مربوط به گتویی در کووانا در لیتوانی ، مجبور شدند همه یهودیان را به اتاق های گاز بفرستند، تقریبا 5000 نفر صاحبان حرفه های مختلف و خانواده هاشان  که در آنزمان مجبوربه کار اجباری  شده بودند . اعضای انجمن در وضعیتی ناممکن گیر افتاده بودند. دربین آنها کسانی بودند که درخواست می کردند بدانند چشم انداز فلسفه یهودی درباره وضعیت وحشتناکی که مجبور بودند در آن ادامه دهند چیست. در جستجوهایشان برای یک جواب در اینمورد، رو به یک رابی دانشمند آوردند که همراه آنها در گتو زندگی می کرد ، رابی آفریم آشری .

رابی آشری خودش از نجات یافتگان هولوکاست بود.بعد از هولوکاست او به آموزه های کتاب پاسخگو روی آورد، و به وسیله آن به سوالهایی که در آنزمان برای او مطرح میشد و به پاسخ دادن به آنها می پرداخت.


نظرات (۱)

 • نگار جهانشاهی
 • عالیه
  پاسخ:
  متشکرم
  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی