اسراییل و شناخت فرهنگ صهیونیسم

موضوع مورد مطالعه این وبلاگ صهیونیسم است

اسراییل و شناخت فرهنگ صهیونیسم

موضوع مورد مطالعه این وبلاگ صهیونیسم است

متاسفانه کتابهای اسراییل مریض هستند. مردمی که با اندیشه های غلط پرورش می یابند تصمیم های اشتباه می گیرند. من سعی می کنم روی این وبلاگ بیشتر ترجمه کنم. صهیونیسم باید برچیده شود

 

صفحه32 

گتو

قسمتی مشخص از شهر که یهودیان در آن تجمیع میشدند و زندگی می کردند و واقعا مجبور میشدند فقط در آن قسمت باشند

گتوهایی که در اروپا بودند از سده 12 شروع شدند،اینکار  با تصمیم مجلس مسیحی انجام شد که می خواستند یهودیان را از مسیحی ها جدا کنند. در ادامه انقلاب فرانسه ( در پایان قرن 18) و گسترش ایده تساوی بین مردم ، گتو ها در اروپا ملغی شدند.

در هنگام جنگ جهانی دوم ، آدولف هیتلر ، دیکتاتور آلمانی دستور داد همه یهودیان را در نقاطی که اشغال می کرد در گتو محصور کنند. گتوها مرحله میانی عمل نابود کردن یهودیان به دست نازیها بودند. یهودیان زیادی مجبور بودند در کتوهای مملو از آدم بدون غذا بدون دارو و بدون هیچ راهی برای بدست آوردن مایحتاج زندگی زندگی کنند. آنها مجبور به کار اجباری برای نازیها بودند. بسیاری از آنها از بیماری مردند. در این  شرایط غیر انسانی یهودیان در گتوها میجنگیدند و به سختی کار میکردند تا شرایط جدایی متقابل را حفظ کنند وبه کودکان آموزش بدهند و سازمان فعال برای [آموزش] فرهنگ به بزرگسالان. در مرحله  آخر یهودیانی را که در گتوها باقی می ماندند به اردوگاههای مرگ انتقال می دادند. در چند گتوگروههای زیرزمینی تشکیل شدند و شورشهایی بر ضد نازیها ویاری دهندگان آنها به وقوع پیوست. مشهورترین قیام در گتو ورشو اتفاق افتاد.

گتو کاناس

کاناس –شهری در مرکز لیتوانی . از اواسط سده 19 میلادی  کاناس به محلی برای فعالیتهای توسعه فرهنگی یهودیان در لیتوانی تبدیل شد.

در هنگام جنگ جهانی دوم ، قبل از اینکه کاناس به دست آلمانها بیفتد ، یهودیان به دست فاشیست های لیتوانیایی کشته شدند . بلافاصله همراه با اشغالی که توسط آلمانها صورت گرفت وقایعی اتفاق افتاد (شورشها، قتل و خشونت) به طور ویژه در لیتوانی دهها هزار یهودی کشته شدند. بقیه در گتو تجمیع شدند. در گتو کاناس یک گروه زیرزمینی بود که بسیاری از همقطاران را به جنگلها برد و آنها به پارتیزان ها پیوستند.

در 1944 که شوروی مثل طوفان بر سر آلمان آمد ، همه یهودیانی را که در گتو کاناس بودند را برای مرگ فرستادند.


نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی