اسراییل و شناخت فرهنگ صهیونیسم

موضوع مورد مطالعه این وبلاگ صهیونیسم است

اسراییل و شناخت فرهنگ صهیونیسم

موضوع مورد مطالعه این وبلاگ صهیونیسم است

متاسفانه کتابهای اسراییل مریض هستند. مردمی که با اندیشه های غلط پرورش می یابند تصمیم های اشتباه می گیرند. من سعی می کنم روی این وبلاگ بیشتر ترجمه کنم. صهیونیسم باید برچیده شود

صفحه 33

یودرنت

نام انجمن های یهودی که در راس گروههای یهودی در مناطقی بودند که به دست آلمانها اشغال میشد در جنگ جهانی دوم (یودن=یهودی ها)

درابتدای این جنگ ، قبل از کشتن بسیاری از یهودیان اروپا ، روسای یودرنت نگرانی های روزانه گروهشان را داشتند و نگرانی اجرای دستورات آلمانها.  

در این دوره افراد یودرنت گاهی مجبور بودند تصمیمات سختی بگیرند بخصوص در مورد فرستادن افراد به اردوگاههای کار اجباری و مصادره اموال و از این قبیل.

مسائل بسیار مشکلی در مقابل روسای یودرنت قرار داشت هنگامیکه  شروع به فرستادن افراد از گتو ها به اردوگاههای کار اجباری کردند.مواردی بودند که در آن روسای یودرنت تصمیم گرقتند کارشان را با آلمانها به اشتراک بگذارند با این امید که به نجات یافتن بخشی از یهودیان کمک کنند. اگرچه مثال مدیریت یودرنت در گتو ورشو شناخته شده است آدم چارنیکوف که در هنگام فرستادن ساکنان گتوی ورشو برای مرگ خودکشی کرد.

رویداد زیر از کتاب رابی آشری برداشته شده است، چیزیکه به نام "از عمق"  خوانده میشد نامی که در لهجه نمایانگر میزان اضطرابی است که یهودی ها در سوالاتشان ازرابی آشری در دوران هولوکاست داشتند.

سوالی که درباره یک مسئله میخواهم بپرسم : آیا مجاز است که انسان در شرایطی خودش را نجات بدهد که باعث بشود دوستش بمیرد؟

در 23 ام ایلول 5702 (15 سپتامبر 1941)، رییس آلمانی درباره موضوع گتو کاناس تصمیم گرفت ، که لعنت بر نام یاردن ، فقط 5000 نفر در گتو باقی مانده بودند، و باقی مانده به اردوگاههای مرگ فرستاده شده بودند. 5000 نفر باقی مانده صنعتگران و خانواده هاشان بودند. و بعضی از آنها کارتهای سفید داشتند تمام کسانی که در گتو باقی مانده بودند. شاید همانطور که در گتو نزدیک آنها بود 30000 نفر یهودی که ده هزار نفر از آنها صنعتگر به همراه خانواده هایشان بودند. شورش بزرگی به وقوع پیوست و با توسل به زور افراد قوی کارتهای گفته شده را از افراد انجمن ربودند.

حالا سوالی که میخواهم بپرسم.

آیا برای اعضای انجمن مجاز است که کارتهایی را بگیرند و آنها را بین صنعتگران قسمت کنند همانطور که توسط فرمانده یاردن دستور داده شد که لعنت بر نام او باد.


نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی