اسراییل و شناخت فرهنگ صهیونیسم

موضوع مورد مطالعه این وبلاگ صهیونیسم است

اسراییل و شناخت فرهنگ صهیونیسم

موضوع مورد مطالعه این وبلاگ صهیونیسم است

متاسفانه کتابهای اسراییل مریض هستند. مردمی که با اندیشه های غلط پرورش می یابند تصمیم های اشتباه می گیرند. من سعی می کنم روی این وبلاگ بیشتر ترجمه کنم. صهیونیسم باید برچیده شود

صفحه 38

نظر ردباز

ردباز  (رابی دود بن زامرا)(قرن 16، مصری) براساس قواعد:  تردید او—بهتر است که از دوستش مطمدن شود--  به عبارت دیگر انسان باید در شرایطی که وضعیت او خطرناک است خودش را ترجیح بدهد( =وضعیتی که در هنگام بیماری زندگی اومورد تهدید باشد) در مقایسه با دوستش که .ضعیت او واقعا خطرناک است (=بیماری خطرناک که زندگی او را واقعا تهدید می کند).

این مورد با کلمات ردباز بیان می شود ، که نه تنها بیمار مجبور نیست که داروی خودش را به دوست بیمارتر از خودش بدهد،  ولی اگر او آنرا بدهد ، او در واقع درباره زندگی خودش تصمیم گرفته است. ردباز بر اساس این اصل حکم می کند که "زندگی ات مقدم بر زندگی دوستت است".

نظر پری مگدیم:

 برای نظر ردباز حکم دیگری است ،  رابی یوسف  بار مئیر تااومیم (قرن 18 ،فرانکفورت) در مقاله "پری مگدیم" براساس اصل دیگری بیان می شود : "احتمال رد شک" بر اساس این اصل مشخص می شود که از بین دو بیمار یکی "وضعیت خطرناک" و دیگری "وضعیت واقعا خطرناک " باید آن کس ترجیح داده شود که وضعیتش واقعا خطرناک است.

پرسشها

به زبان خود این اصول را بیان کنید:

1.الف :وضعیتی که در آن برای او دوستش ارجحیت دارد    ب  احتمال رد شک

مثالی بیاورید ( نه به طور لزوم از محدوده اخلاق پزشکی ) برای همه اصول

2.الف به نظر شما نظر ردباز درباره این سوال چه خواهد بود: چطور باید انسانی که منتظر پیوند کلیه است اقدام کند ، اگر بعد از او در نوبت انسانی باشد که زندگی اش در خطر فوری قرار دارد؟ توضیح دهید.

ب . چگونه باید بر اساس نظر پری مگدیم در اینمورد عمل کرد ؟ چرا؟

3.      سعی کنید نظر خودتان و نظر دیگران را مقایسه کنید.چطورباید دو اصل پیشنهاد شده را قبول کرد، همچنین هردو را با هم؟


نظرات (۱)

خیلی عالیه اومیدارم خوش باشی
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی